HAKKIMIZDA

Yüksek Mİmar HAİL İbrahİm TÜTENYURD

19 Mayıs 1952 yılında İstanbul’da doğdu. 1969 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi (Gece Bölümü)’nden Mimarolarak mezun oldu. 1980 yılında master eğitimini tamamlayarak “Yüksek Mimar” ünvanını almaya hak kazandı.

Eğitim süresi içerisinde bir yandan da çalıştı. İlk olarak 1969-1976 yılları arasında MİMAT MİMARLIK ATELYESİ’nde Yüksek Mimar Abdurrahman Hancı ile çalıştı. Burada ağırlıklı turizm yapılarının mimari ve iç mimari uygulama projeleri üzerinde çalıştı. Bunların yanı sıra muhtelif iş merkezleri, mağazalar, daire ve villa gibi değişiklik mimari ve iç mimari projeler ile bunların uygulamalarını gerçekleştirdi.

1976-1978 yılları arasında askerlik görevini tamamladı.

1978-1981 yılları arasında Mehmet Badur İnşaat Firması’nda şubeler müdürlüğü ve yurt dışı işleri için proje ve ihale hazırlık çalışmalarının organizasyon işlerinde görev aldı.

1981-1984 yılları arasında Mimar Yüksel Karapınar ile birlikte Turizm tesisleri ile muhtelif mimari ve iç mimari projelerde birlikte çalıştı.

1985 yılında İbrahim Tütenyurd Mimarlık Atelyesi adı ile kurulan firma 1986 yılında ORSON MİMARLIK ATELYESİ adını alarak İNŞAAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne dönüştürülmüştür. Şirketin diğer ortağı ise mimar olan kızı Sonat TÜTENYURD’dur.

Muhtelif turizm tesisleri, iş merkezleri, alış-veriş merkezleri, sanayi tesisleri, sağlık yapıları, konut,villa gibi mimari ve iç mimari hizmetleri sunmayı sürdürmektedir.